Jaké jsou nejčastější příčiny problémů s erekcí?

Problémy s erekcí? Nejste sami, protože podobné potíže trápí více než 100 milionů mužů na celém světě. V podstatě lze hovořit o civilizační nemoci, protože se týká nadpoloviční většiny mužské populace ve věku od 35 do 60 let. A v průměru každý 10. muž ve věku nad 21 let. Alarmující? Podle některých odborníků rozhodně. Naštěstí existuje množství opatření, díky kterým se problém rozplyne jako pára nad hrncem. K nejčastějším příčinám patří strach, únava a stres.

Na vině může být psychika

U mladých mužů často dochází k poruše erekce kvůli nervovému vypětí. Většinou se jedná o obavy z toho, že ženu nedokáží uspokojit, ale také strach z početí dítěte a další důvody. První selhání přitom může ovlivňovat budoucí milostný život, protože muž znejistí. To se projeví i na jeho celkovém chování, a proto je velmi důležitá podpora partnerky. Ta by muži neměla nic vyčítat a spěchat na něj – takový přístup vede k prohloubení problému. Někdy pomáhá tzv. akt překvapení, kdy muž nedostane čas k přemýšlení. Stres, špatná životospráva, obezita, nedostatek spánku – to jsou hlavní rizikové faktory, které mohou zapříčinit krátkodobé poruchy erekce. Podobně i požití alkoholu nebo jiných návykových látek.

Na vině může být špatné prokrvení penisu

V posledních letech však vědci podotýkají, že poruchy s erekcí mohou kořenit v nedostatečné funkčnosti nervů a cév. Problémy s erekcí lze za určitých okolností řešit speciálními produkty. K nejprodávanějším výrobkům na trhu patří řada Kamagra, která se využívá v rámci podpory erekce, léčby předčasné ejakulace či oddálení vyvrcholení. Originální a ověřená generika si lze objednat online na www.kamagra-prodej.com. Zásilka dorazí v diskrétním balení. Rozhodnete-li se tyto produkty vyzkoušet, vždy pečlivě dbejte pokynů v příbalovém letáku!

Publikováno: 08. 04. 2016

Kategorie: Léčba

Autor: Tereza Krátkářová

Tagy: problémy s erekcí