Nepříjemně suché ruce a jak s tím skoncovat

Denně provádíte stovky činností, ke kterým nevyhnutelně potřebujete svoje ruce. Vystavujete je mnoha činnostem, které se podílí na problému suché, napjaté až rozpraskané pokožce na rukou, která je velmi nepříjemná a mnohé z nás nutí k neustálému namáčení rukou, které jim však ještě více škodí.

Koho nejčastěji postihuje suchá pokožka rukou

Existují profese, činnosti další aspekty, kterým pokud jsme vystavováni, zvyšujeme pravděpodobnost toho, že nás suchá a popraskaná kůže na rukou bude trápit. Co se týká profesí, nejčastěji se tento problém vyskytuje u osob, které vystavují své ruce chemikáliím dlouhodobě. Mohou to být uklízečky, pomocnice v kuchyni, ale také ti, kteří pracují ve stavebnictví například s cementem (alergen) nebo pracují venku v chladu. V tomto případě je pokožka rukou velmi vysušována, průtok krve není dostatečně rychlý a způsobuje ztrátu elasticity pokožky či popraskané ruce. Řekli byste, že pokud zastáváte postavení tzv. „bílých límečků“ (management), tento problém se vám vyhne? Omyl. Suché ruce způsobuje také klimatizace, která se podílí na snižování vlhkosti rukou. Příčinou suchých rukou je také přibývající věk, nedostatečný pitný režim, užívání různých léků či onemocnění.

Dostatečná hydratace a ochrana jako klíč k úspěchu

Pokud je suchá pokožka na rukou způsobena výše uvedenými důvody a její příčinou není alergie, kontaktní či dyshidrotický ekzém nebo atopie, klíčem k úspěchu je hydratace pokožky a její ochrana. Pro ochranu pokožky jsou doporučovány rukavice, pro hydrataci krém na suché ruce. Hydratační krém Dermaguard účinně chrání kožní bariéru před drážděním a vysoušením až 6 hodin. Neobsahuje žádné přidané látky, které by zbytečně dráždily pokožku, nezanechává mastný film, naopak se pěkně vstřebává. Pro své vlastnosti si našel svou oblíbenost u lékařského personálu. Jeho aplikace není nutná po každém mytí rukou.

Publikováno: 19. 06. 2022

Kategorie: Léčba

Autor: Tereza Krátkářová