Problémy s erekcí většinou vyřeší změna životního stylu

Problémy s erekcí jsou nepříjemné, ale nikoliv neřešitelné. Potýká se s nimi spousta mužů a drtivá většina netuší, že mnohdy stačí změna životního stylu. Návštěva lékaře a přípravky na podporu erekce (viz Kamagra prodej) by měly přijít na řadu až v momentě, kdy ostatní způsoby selžou. Buďme však konkrétnější – přečtěte si, jak se s problémy s erekcí vypořádat i bez podpůrných prášků.

Co způsobuje erektilní dysfunkci?

„Kvalita“ erekce jde ruku v ruce se stavem nervového a kardiovaskulárního systému. Na základě sexuálních podnětů dá nervový systém pokyn k otevření tepny v penisu a zajistí tak větší přítok krve. V případě komplikací souvisejících s nervovým nebo kardiovaskulárním systémem může dojít k problémům s erekcí. Proto je nezbytné přijmout preventivní opatření v podobě zdravého životního stylu. Kouříte? Rádi si k snídani dopřáváte tučnou klobásku a na oběd ještě tučnější hamburger? Právě strava s vysokým obsahem tuků a kouření patří k nejčastějším příčinám poruch kardiovaskulárního systému. Uvolňující se volné radikály způsobují poškození cévních stěn, podporují tvorbu cholesterolových ložisek a ve finále vedou ke zúžení cév.

Jezte více ovoce a hýbejte se

Účinnou prevencí před volnými radikály jsou antioxidanty obsažené v ovoci, zelenině a v luštěninách. Zvyšte svůj denní příjem a zlepší se vaše erekce! Podle odborníků by v rámci každodenní prevence neměl chybět pohyb. Stačí půlhodinová procházka, nebo ještě lépe – cvičení. Nejlepším přítelem erektilní dysfunkce je nadváha. Máte-li nějaké to kilo navíc, snažte se s ním co nejrychleji vypořádat. Motivací by měla být také prevence před cukrovkou, vysokým krevním tlakem a dalšími zdravotními komplikacemi. Co dodat na závěr? Začněte žít zdravě a potíže s erekcí pravděpodobně zmizí. V opačném případě navštivte odborníka a poraďte se s ním ohledně dalšího postupu.

Publikováno: 15. 10. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Životní styl

Autor: Tereza Krátkářová