Jak vybrat vhodnou klimatizaci do domácnosti?

Přesně tuhle otázku se v následujícím článku budeme snažit zodpovědět a pomoct vám s výběrem klimatizace, která je jako stvořená pro vaše účely. Než si nějakou "klimošku" pořídíte, měli byste se s tímto zařízením blíže seznámit a informovat se o jeho výhodách a nevýhodách. Klimatizace jsou užitečným pomocníkem především v horkých letních dnech, kdy teploty vyskočí i na více než na 30° C. O tom, jak působí klimatizace na zdraví, se dočtete zde.

Jaké typy klimatizací se v domácnostech používají?

Rozlišujeme dva základní druhy klimatizací vhodných pro domácnost:

Mobilní klimatizace

Mezi hlavní výhody přenosné klimatizace jednoznačně patří její variabilita. Zajistí vám příjemný chládek v místnosti, kde pobýváte nejčastěji. Plánujete-li v letním období, kdy teploty neúprosně stoupají, se známými jet na chatu, není problém vzít mobilní klimatizaci s sebou do auta. Díky její přijatelné ceně není pořízení tak nákladné jako např. u nástěnné klimatizace.

Nástěnná klimatizace

Pro náročné uživatele je správnou volbou právě tento typ. Svoji práci plní na výbornou a tomu taky odpovídá výsledek - nástěnná klimatizace je výkonnější a energeticky šetrnější než mobilní verze. Vhodné je také zmínit jednoduchost ovládání a poměrně nenáročnou instalaci. Techniky založené uživatele určitě zaujme varianta ovládání přes chytrý mobilní telefon pomocí WI-FI připojení. Bojíte se, že vás bude rušit hluk, který zařízení vydává? Přes den jen zřídka postřehnete hluk, který vychází z klimatizace, jelikož se pohybuje něco kolem 50 dB. Což je jako klasický rozhovor mezi lidmi nebo mírný déšť. Novější zařízení pak nabízí funkci nočního režimu, kdy si užijete chládek při ničím nerušeném spánku. Po přenosných i klasických klimatizacích se můžete poohlédnout na https://klimatizace.zde.cz, kde najdete také designový ventilátor FAKIR a další zařízení pro efektivní regulaci teploty vzduchu. Za zmínku stojí i další e-shopy, které provozuje společnost eprofi.cz s.r.o. Seženete v nich techniku do dílny i na stavbu - například svářečky co2, mobilní topidla a stavební vrátky - http://www.stavebni-vratky.com/.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Životní styl

Autor: Tereza Krátkářová