Nemůžete usnout? Zavěste si nad postel lapač snů a sledujte, co se stane

Lapače snů jsou především ochranným symbolem před špatnými sny, který pochází od starých Indiánů. Ti totiž věřili, že snícího člověka je potřeba chránit od negativní energie, která k němu má tendence přicházet prostřednictvím zlých snů. Právě ty pohltí síť uzlíků v lapači a sluneční paprsky je poté úplně zničí. A ptačí pírka, která lapač také obsahuje, poté přivodí příjemné sny, které snícího naplní novým elánem a radostí ze života.

Regulátor životní energie

Lapač snů je ale také považován za prostředek pro usměrňování životní energie čchi. Tento pojem ve staré Číně představoval živoucí substanci nebo také základní vitální sílu života. Dodnes jde o základ tradiční čínské medicíny, který je tvořen dvěma hlavními složkami: jin a jang. Podle této hypotézy je v případě zdravého jedince oběh energie čchi nenarušený, harmonický. Jestliže však dojde ke stagnaci energie anebo nepřirozené převaze jedné z jejích složek, může to v těle vyvolat nemoc. Představu o proudění energie čchi v jednotlivých životních drahách neboli meridiánech převzala za svou akupunktura, ale i akupresura. Chcete-li zlepšit proudění energie čchi ve vašem těle, doporučuje se pověsit lapač snů na stěnu pokoje, v němž nejčastěji pobýváte. V případě, že vám stačí pouze ochrana přes zlými sny, pověste lapač nad vaši postel.

Jakou barvu lapače snů zvolit?

Přemýšlíte nad tím, že byste si lapač snů vyrobili? Anebo si raději nějaký koupíte? Jakým barvám při jeho výběru byste měli dát přednost? To závisí na tom, co od něho očekáváte. Mezi nejčastěji používané barvy lapačů patří kromě přírodních odstínů barva bílá. Ta je symbolem čistoty a pomáhá si utřídit myšlenky a pročistit prostor. Naopak červená barva je barvou života a podporuje proudění energie. Bázlivým dodává odvahu a pasivní aktivuje. Chcete-li lapač využít jako prostředek pro snazší vstup do meditativního stavu, pořiďte si fialový. Tato barva uklidňuje a navozuje duchovnost a pokoru a samozřejmě pomáhá úspěšněji meditovat.

Oranžová pro překonání depresí a růžová pro podporu romantiky

Díky lapači snů v oranžové barvě se vám podaří snáze překonat složité životní okamžiky a objevíte opět ztracenou radost ze života. Růžová potom uvolňuje napětí v těle i ve vztazích a navozuje tu správnou atmosféru pro romantickou lásku. Jestliže se při tom všem nechcete ztratit v bouřlivých vodách života, vyberte si lapač snů obsahující černou barvu, hnědá vám pak dodá zdravý rozum. Při řešení problémů a pro podporu odpovědnosti se hodí barva modrá. Součástí lapače by ale rozhodně měly být také přírodní tóny sítě i pírek, které mu dodají punc originality.

Publikováno: 05. 02. 2021

Kategorie: Životní styl

Autor: Tereza Krátkářová