Objevte sílu superpotraviny Camu camu

Camu camu je nenápadný strom s malými plody, které jsou mnohými označovány za přírodní zázrak. I když jsou malé, obsahují plody Camu camu obrovské množství vitamínu C. Díky tomu je tato rostlina nejvýznamnějším přírodním antioxidantem na světě a má celou řadu blahodárných účinků na lidský organismus. Jestliže chcete zvýšit kvalitu vašeho života, čtěte dále. Dozvíte se, jak Camu camu pomůže i vám.

Camu camu je ideální pro celkovou podporu dobrého zdraví

Camu camu se řadí mezi superpotraviny. Jde totiž o plodinu, která obsahuje takové množství vitamínu C jako žádná jiná rostlina na světě.

Ve 100g Camu camu je to:

  • 21000mg vitamínu C

  • 300μg vitamínu A

  • 833mg sodíku

  • 867mg draslíku

Díky této kombinaci vitamínů a minerálů má Camu camu hned několik příznivých účinků na lidský organismus.

V první řadě je významným antioxidantem. To znamená, že ničí a snižuje účinnost volných radikálů. Díky tomu dochází k celkovému ozdravování lidského těla. Camu camu tak přispívá i k detoxikaci a výrazně posiluje imunitní systém. Dále posiluje kardiovaskulární a nervový systém. Někdy je dokonce doporučováno jako podpůrný přípravek pro osoby, které trpí Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí. Má i silné protizánětlivé účinky a napomáhá rekonvalescenci. Pozitivní účinky má také na zrak a zvyšuje celkovou vitalitu.

Jak užívat a kde koupit?

Camu camu je superpotravina a jako taková nesmí projít tepelnou úpravou. V České republice je k dostání ve formě prášku získaného sušením. Najdete ji v nabídce od Naturalis na www.superpotraviny-naturalis.cz

Doporučené dávkování:

Dospělí: 1 až 2 zarovnané čajové lžičky (1,5g-3g) 1-2x denně.

Děti: 1 zarovnaná čajová lžička (1,5g) 1x denně.

Prášek je možné přimíchat i do jogurtu, mléka či tvarohu a hodí se i jako přísada do raw jídel či koktejlů.

Publikováno: 13. 08. 2015

Kategorie: Doplňky stravy

Autor: Tereza Krátkářová