Moderní koupelna díky kamennému umyvadlu

Čeká vás v nejbližší době rekonstrukce koupelny, nebo zařizování koupelny nové? Pak je jistě na místě získat dostatek informací o současných trendech v oblasti interiérového designu a zejména koupelen. Na co je nutné si při zařizování koupelny dát obzvlášť velký pozor?

Styl versus komfort

Mnoho lidí se při zařizování koupelny příliš soustředí na vzhled. Výsledkem je pak bohužel až příliš často nádherná koupelna, která však příliš nesplňuje i ty nejzákladnější požadavky na komfort. A nemluvě o náročné údržbě, která dokáže pěkně otrávit... Propracovaný design a pohodlí však mohou jít ruku v ruce. Stačí jen, když se při nákupu sanitárních a dalších předmětů nenecháte zlákat příliš výstředními designérskými výstřelky, které sice dokážou udělat parádu, ale při běžném použití se ukazují jako značně nepraktické. Například mramorová umyvadla mohou být jak skvělým doplňkem, tak praktickým příspěvkem do Vaší koupelny.

Jednoduché versus dvojité umyvadlo

Stojíte před rozhodnutím, zda jednoduché či dvojité umyvadlo? Pak čtěte dále!
  • Jednoduché umyvadlo: je jasnou volbou do malé koupelny. Nemá valný smysl pořídit si dvojité umyvadlo, když potom nebudete mít kam umístit pračku. V tomto případě se vám mnohem více vyplatí investice do jednoho kvalitního a samozřejmě dostatečně prostorného umyvadla.
  • Dvojité umyvadlo: je ideálním řešením nejen do větších rodin. Hodí se však i v případě, že se ve dvou neustále dohadujete a každé ráno marně vymýšlíte způsob, jak se k jednomu umyvadlu vměstnat. Pokud to tedy dispozice vaší nové nebo rekonstruované koupelny aspoň trochu dovoluje, neváhejte ani vteřinu s pořízením dvojitého umyvadla!

Keramika versus kámen

Dalším aspektem, který je při výběru umyvadla třeba dobře zvážit, je materiál. Jaká jsou pro a proti dvou nejčastějších materiálů, tedy keramiky a kamene.
  • Keramika: Nejběžnějším materiálem je bezesporu keramika. V její prospěch mluví nízká pořizovací cena a široký výběr tvarů.
  • Kámen: Při porovnání s keramickými umyvadly zásadně vynikne luxusní vzhled kamenných umyvadel. Stejně luxusně působí i mramorová umyvadla. Také platí, že kamenná a mramorová umyvadla by rozhodně neměla zapadnout. Právě naopak! Měla by pořádně vyniknout, proto je vhodné umístit je na desku k tomu určenou. Umyvadlo, které je přímo posazené či zapuštěné do nábytku, navíc nevyžaduje žádnou zdlouhavou montáž a vrtání do kachliček.
  • Další materiály: Stranou bychom neměli nechat ani další materiály, z nichž jsou umyvadla v současné době vyráběna. Jedná se zejména o sklo, litinu, smaltovanou ocel a nerez. Ovšem tyto varianty jsou spíše okrajové, neboť je charakterizuje nejen vyšší cena, ale většinou také náročnější údržba.
Pomohli jsme vám vyřešit dilemata ohledně výběru vhodného umyvadla?

Publikováno: 20. 09. 2016

Kategorie: Životní styl

Autor: Tereza Krátkářová