Vyměňte svůj život za lepší

Mnohdy se říká, že za to, jaký máme život, si můžeme často sami. Úplně to tak ale není, náš život je hotová směnárna. Samozřejmě náš život ovlivňuje nejen prostředí, ale i lidé, s kterými se potkáváme během našeho života. Nejsou to ale naši partneři, se kterými žijeme, zakládáme rodiny a mnohdy se i rozvádíme. Jsou to i naši kamarádi, se kterými trávíme čas.

Bohužel jak v osobním životě s našimi partnery, tak s našimi kamarády, nemusíme vždy na začátku zjistit, jaký ten druhý člověk je. A mnohdy, když to zjistíme, je už pozdě. Nejen u našich partnerů a partnerek, ale i u kamarádů často až když něco potřebujeme, nebo potřebujeme, aby nás podpořili nebo podrželi, zjistíme, že jsou jiní a že nás v tom nechají sami.

S dalšími lidmi se ale setkáváme i v práci. V pracovní rovině je to ještě o něco horší. Může nastat varianta, že nás práce nebaví, ale kolegové jsou báječní. Anebo naopak, kolegové jsou příšerní, ale práce je skvělá. Jak toto dilema ale řešit, je na každém jednotlivci. Každý jsme totiž jiný, a o tom to je. Mnohdy cesty k poznání a porozumění jiného člověka jsou klikaté a nepříjemné, ale nakonec dobře dopadnou. Mnohdy se ale nejde přes počáteční problémy přenést.

Posledním okruhem jsou lidé, kteří jsou v naší rodině, ty si bohužel vybírat nemůžeme, ti jsou nám přiděleni. A pokud si s někým nerozumíme, nebo nám nesedí, často mohou vzniknout rozepře na několik let, nebo dokonce až do konce našeho života. Pokaždé, když se setkáme s někým, kdo nám nesedí, nebo začneme mít nějaké problémy, ať již partnerské, s dětmi, s kamarády nebo s kolegy, případně s někým z rodiny, přejeme si, abychom mohli náš život vylepšit a nejlépe změnit za jiný, lepší.

Publikováno: 28. 01. 2012 / Aktualizováno: 11. 09. 2023

Kategorie: Životní styl

Autor: Tereza Krátkářová